Reklama

Niedziela Łódzka

18. rocznica reaktywacji Radia Niepokalanów

Niedziela łódzka 12/2013, str. 6

[ TEMATY ]

rocznica

radio

Archiwum Radia Niepokalanów

Zespół Radia Niepokalanów ze słuchaczami

Zespół Radia Niepokalanów ze słuchaczami

W kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łodzi-Dąbrowie odbyły się uroczystości z okazji 18. rocznicy reaktywacji działalności Radia Niepokalanów. Po Mszy św. dziękczynnej w ramach Dnia Otwartego Radia Niepokalanów odbyło się spotkanie w nowym studiu, które powstało przy kościele, z prezenterami, autorami audycji i dziennikarzami, których można na co dzień słuchać na falach Radiach Niepokalanów. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: o. Damian Karczmar, dyrektor radia, Agnieszka Goleniak, dyrektor programowy, Malwina Szymańska, o. Michał Chylak, o. Sylwester Pudło, o. Paulin Sotowski, Tomasz Bilicki, Karolina Ignatowicz, Jacek Włodarczyk, Ewa Kamińska, Katarzyna Bodych, Artur Szyk i Tadeusz Łopaciński. Na spotkanie przybyli wierni słuchacze franciszkańskiej rozgłośni. Ojciec Dyrektor wyraził radość z tak żywego odzewu przyjaciół Radia. Oświadczył, iż: „spotkanie słuchaczy jest kolejnym dowodem i wołaniem o kolejne takie dni otwarte i obiecuję, że przynajmniej raz w roku taki zjazd odbędzie się i stanie się taką nową tradycją”.

Żywy odzew na zaproszenie redaktorów Radia Niepokalanów potwierdza, że ma ono wielu wiernych i oddanych słuchaczy. Bardzo bogata jest oferta programowa radia. Modlitwa, piękna muzyka, ciekawe audycje publicystyczne, duch franciszkańskiej radości i życzliwości oraz bogate serwisy informacyjne są atutem tego radia. Obecnie oprócz wymienionych wyżej osób z Radiem Niepokalanów współpracują: ks. Grzegorz Kopytowski - muzykolog, ks. Michał Misiak - duszpasterz młodzieży, o. Tomasz Szymczak, Anna Chojnacka, Grzegorz Dondziłło, Marcin Gryta, Krystyna Majksner - muzykolog, Zbigniew Zagajewski. Kolejne spotkanie twórców Radia Niepokalanów oraz słuchaczy, tym razem bardziej plenerowe, odbędzie się w niedzielę 12 maja w Niepokalanowie. Wtedy też specjalnie dla słuchaczy ma zaśpiewać Krzysztof Krawczyk. Z okazji rocznicy redakcji oraz wszystkim przyjaciołom Radia składamy serdeczne gratulacje.

2013-03-20 12:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wielkich dzieł Bożych nie zapominajcie

Niedziela przemyska 39/2014, str. 1, 4-5

[ TEMATY ]

rocznica

Archiwum autora

Kościół parafialny w Kolonii Polskiej pw. św. Stanisława

Kościół parafialny w Kolonii Polskiej pw. św. Stanisława

To kolejny jubileusz parafii w dekanacie sieniawskim, po niedawnych obchodach 300-lecia w Majdanie Sieniawskim, którego główne uroczystości odbędą się 28 września br. pod przewodnictwem abp. Józefa Michalika

Uroczystości jubileuszowe poprzedziły Misje Święte, w dniach 21-27 września br., zakończone odpustem parafialnym w kościele filialnym w Dąbrowicy z racji wspomnienia św. Michała Archanioła.

CZYTAJ DALEJ

Szczecin: Pobicie księdza

2021-09-16 14:17

[ TEMATY ]

Szczecin

Magdalena Pijewska/Niedziela

Sprawą pobicia księdza i znieważenia krzyża zajmują się szczecińska policja i prokuratura. Zatrzymany został 33-letni mężczyzna.

Policjanci zgłoszenie otrzymali po godz. 10 w środę. Do przedsionka kościoła na szczecińskich Pomorzanach wszedł mężczyzna, który miał połamać krzyż i uderzyć księdza, który chciał go powstrzymać.

CZYTAJ DALEJ

Nasze życie jest pielgrzymką - Eucharystia na Jasnej Górze pod przewodnictwem bp. Jacka Kicińskiego

2021-09-18 01:19

ks. Łukasz Romańczuk

Pasterka Maryjna

Pasterka Maryjna

W ramach Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę o północy została odprawiona Pasterka Maryjna, której przewodniczył bp Jacek Kiciński. 

Na początku homilii bp Jacek mówił o celu pielgrzymki - Bardzo się cieszę i Bogu dziękuję, że możemy wspólnie przybywać do naszej Matki i powierzyć jej nasze intencje. Przychodzimy na Jasną Górę, bo jesteśmy powodowani miłością i wdzięcznością. Pragniemy zawierzyć nasze rodziny i nas samych opiece Maryi.
Przywołując Ewangelię o odnalezieniu Pana Jezusa w świątyni, w której to Jezus, Maryja i Józef udają się do Jerozolimy, bp Kiciński mówił o życiu ludzkim, jako pielgrzymce - Wszyscy pielgrzymujemy do domu Ojca. Pielgrzymką jest nasze życie i na tej drodze nie jesteśmy sami. Pielgrzymujemy z innymi, a od Chrztu Świętego, w naszej pielgrzymce wiary jest obecny Jezus, Maryja i Józef. Jednak w tej pielgrzymce może być tak, że gdzieś zagubimy Jezusa. Dzieje się, to gdy zatrzymujemy się na sprawach ziemskich, doczesnych. Jakże często jesteśmy zamyśleni, zapatrzeni. Mamy wiele spraw do załatwienia. Żyjemy pod presją spraw pilnych. To wszechobecne „muszę” sprawia, że nie mamy czasu na sprawy Boże. W dzisiejszym świecie jesteśmy świadkami duchowej acedii. To sprawia, że wchodzimy w przestrzeń letniości, bylejakości - nauczał hierarcha.
Biskup Jacek zauważył różnicę pomiędzy zagubieniem Jezusa, a Jego znalezieniem - To są pewne proporcje. Żeby Go odnaleźć potrzeba wysiłku. Dziś Maryja podpowiada nam, co trzeba czynić, aby odnaleźć Jezusa. Na pierwszym miejscu trzeba podjąć wysiłek poszukiwania. Nie można popaść w rozpacz. Dalej, należy szukać Go we wspólnocie. Nie ustawaj w poszukiwaniach i nie zniechęcaj się w działaniu. Gdy ktoś kogoś kocha, to szuka go nawet w ciemności nocy i nie ustaje w drodze. Prawdziwa miłość nie zna ograniczeń - mówił biskup i pytał: - Jeśli zgubię Jezusa, czy chce Go szukać? A jeśli szuka, to gdzie Go szukam? Co jest naszą Jerozolimą i gdzie jest nasza świątynia?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję