Reklama

Co na to Kościół

Nie ma to tamto: siwy dym!

Franciszek! Mam tylko jedno skojarzenie. Sen papieża Innocentego III o skromnym zakonniku, który ma podnieść Kościół. Po tym śnie zatwierdza regułę św. Franciszka. Mam wielką nadzieję, że dziś powtórzy się ta sytuacja i znowu Franciszek stanie się odnową dla Kościoła.
Jurek

(…) Niewiarygodnie się cieszę z nowego papieża Franciszka. Będziemy świadkami niezwykłego działania Pana w Kościele. Ależ cudnie! Zwiastunem dla mnie jest gest pochylonego Papieża, który prosi ludzi o modlitwę nad nim - ależ on piękny! Bardzo się módlmy za niego wszyscy! (…) Śpijcie dobrze i spokojnie - nie ma się czego bać, bo Piotr znów jest w łodzi - możemy płynąć do Chrystusa. Ściskam Was mocno.
(o. adam +, langusta na palmie)

O godz. 19.30 telefon od koleżanki: - Wybrali! Wybrali!!! Pędzę do domu, żeby zobaczyć, jak przemawia i kto to jest?! …
Po odwieszeniu słuchawki szybkie przeszukiwanie Internetu (nie mamy telewizora). Próbujemy znaleźć transmisję na żywo, niestety, tylko maleńki ekran, na którym mało widać, na szczęście słychać wszystko świetnie.
Laptop stawiamy w centralnym miejscu i razem z dziećmi wpatrujemy się w pełnym przejęcia oczekiwaniu. Za chwilę telefon od sąsiadów: - Jesteśmy w piżamach, ale przychodźcie zobaczyć na dużym ekranie. Ogromna radość. W dziewiątkę siedzimy przed telewizorem sąsiadów: - Rusza się firanka - ekscytują się dzieci. Gdy pada nazwisko kard. Bergoglio, na chwilę ogarnia nas zdziwienie: - Kto to jest? Pierwsze komentarze, że z Argentyny przyjmujemy z entuzjazmem. Wychodzi skromna biała postać i inicjuje modlitwę za Benedykta. - Wspaniały - szepczemy i modlimy się także. A potem każde jego słowo sprawia, że utwierdzamy się w przekonaniu, że to prawdziwie Boży wybór. A jego prośba o modlitwę i pochylenie głowy, by ją przyjąć, wyciska łzy wzruszenia. - Dziękujemy Ci, Boże, będziemy modlić się za Ciebie, Franciszku.
Ola

Nowo wybrany Papież bardzo lubi podróżować autobusem. Jako biskup Buenos Aires wybrał skromne mieszkanie zamiast pałacu arcybiskupa i nie jeździł limuzyną z szoferem.
(wiadomości.onet.pl)

Zapowiada się nieźle; może się nawrócę!?
(wiadomości.onet.pl/forum)

Z księgi gratulacyjnej „Niedzieli”

Ojcze Święty, cieszę się, że jesteś! Niech Bóg Ci błogosławi, a Maryja otoczy Cię swoim wstawiennictwem.
(Justyna)

Niech Bóg Ci błogosławi, Ojcze Święty Franciszku, na trudnej drodze przewodzenia naszemu Kościołowi!!! Może data wyboru 13.03 wiąże się Fatimą?
(Zdzisław)

Dziękuję, Ojcze święty, za piękne imię, które wybrałeś, będę się modliła, aby św. Franciszek odnawiał kościół, jak to uczynił siedem wieków temu. Niech Duch Święty Cię prowadzi.
(Basia)

Chwalmy Pana! Będę codziennie modlić się za Ciebie Ojcze Święty Franciszku, przypomnij nam prostotę św. Franciszka z Asyżu i zapal w nas ogień św. Franciszka Ksawerego:)
(Bożena)

Drogi papieżu Franciszku! Bardzo się cieszę, że Bóg wybrał jezuitę na następcę św. Piotra. Kościołowi potrzebne jest odrodzenie i zmiana życia. Wierzę, że to może się udać dzięki temu pontyfikatowi. Zapewniam o modlitwie. Polska ogromnie się cieszy!
(Rafał)

Z facebooka:

Wiktor: „Po prostu Franciszek”.

Ewa: „Mamy Papieża! Skromny i wesoły Franciszek”.

Ania: „Bardzo się cieszę! Nawet Maja (córeczka) czekała na błogosławieństwo. Jak usłyszałam „Franciszek”, pomyślałam „pokora”. Jest cudnie!”.

Edyta: „Konklawe miało za zadanie dać Rzymowi biskupa. Zdaje się, że moi bracia kardynałowie znaleźli go prawie na końcu świata - powiedział nowy Papież” - i wszystko jasne”.

Paweł: „Dobrze typowałem”.

Ola: „Habemus Papam! Módlmy się za nowego Ojca Świętego!”.

Tomasz: „Pełne zaskoczenie! Niezwykły człowiek ten nasz Franciszek”.

Marcin: „Jest Papież. Jest dobrze”.

Justyna: „Bardzo się cieszę, z tego, co się o nim mówi, to dobry człowiek, więc trzeba się cieszyć..., nie zna pychy, uważa, ma zainteresowania, przypomina mi Karola Wojtyłę..., choć jest też smutek i tęsknota za Janem Pawłem II”.

Rozmowy:

Mamusia: „Mamy Papieża! Płakałaś? Ja bardzo”.

Przyjaciółka: „Totalne zaskoczenie. Ale wiesz, fajnie. ”

Brat: „Ładny Papież”.

Marcin: „Koniec świata odroczony”.

Jarek: „Za to Papież z końca świata”.

Angelika: „W prostocie siła:) Radość w Kościele:) Franio: D”.

Pierwsze słowa Papieża: „Bracia i siostry, dobry wieczór!”.

Łukasz: „Buona sera, Franciszku!”.

Anna: „Piękno czeka! Dzięki Papa! Dzięki Franciszku! Radość w Kościele!”.

Daria: „Sercem i modlitwą jestem z nowym Papieżem Franciszkiem:)”.

Beata: „Ten papież jako kardynał mieszkał w kawalerce i jeździł autobusem, rowerem do Kurii. Nie wyobrażam sobie kogoś bliższego ludziom niż ten, który przyjmuje imię ostatniego z ostatnich...”.

Edyta: „O papieża modliłam się nowenną do św. Tereski od Dzieciątka Jezus. Prosiłam, by miał czyste serce i mądrość, którą będzie czerpał nie tyle z siebie, co z Boga. Mądry Jego mądrością, aby podejmować niepopularne kroki i decyzje wobec wyzwań Kościoła i świata. Boży wybór przerósł moje oczekiwania. Daje mi to siłę, by na przyszłość wierzyć w moc modlitwy pojedynczych owiec”.

Anka Z.: „Coś o nowym papieżu, tak na gorąco. Osobiście zaszokowało mnie, ze konklawe trwało praktycznie jeden dzień. Jednak, cóż, widocznie Duch Święty nadał takie tempo, w efekcie mamy Papieża Franciszka. Oglądając Jego przemówienie inauguracyjne odniosłam wrażenie, że jest to człowiek pokornej modlitwy. To dobrze, współczesnemu światu przyda się trochę pokory i uświadomienie sobie, że nie wszystko od nas zależy. Dla mnie ten Papież jest zaproszeniem do wyciszenia się i do zastanowienia się nad sobą. Kto wie, może to jest droga do odnowy świata, która ma się rozpocząć od serca każdego z nas”.

2013-03-18 13:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gniew

Siedem grzechów głównych: pycha, chciwość, zazdrość, gniew, nieczystość, łakomstwo, lenistwo. Który popełniasz najczęściej, a który nie dotyczy cię w ogóle? Czy masz odwagę stanąć w prawdzie? W prawdzie, która wyzwala, która czasem boli. Prawdzie, która na końcu zawsze prowadzi do zmian. Zapraszamy trochę przewrotnie – w innej kolejności niż katechizmowej. Dziś... gniew

Gniew? Jak najgorsze skojarzenia. To sprawdzony przyjaciel nienawiści i dobry znajomy bezsilności. Zazdrość i zawiść to jego bliscy krewni.

CZYTAJ DALEJ

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa Hamburga

2021-09-15 19:08

[ TEMATY ]

biskup

Niemcy

papież Franciszek

rezygnacja

flickr.com/episkopatnews

Franciszek nie przyjął rezygnacji Stefana Heßego z urzędu arcybiskupa Hamburga. Mimo naruszenia obowiązków w zakresie postępowania w przypadkach przemocy seksualnej arcybiskup pozostaje na swoim stanowisku. Oświadczenie nuncjatury apostolskiej w Berlinie ogłosiła 15 września Konferencja Biskupów Niemieckich w Bonn.

55-letni obecnie Heße, były szef personalny i wikariusz generalny archidiecezji kolońskiej, zawiesił swoje obowiązki służbowe po przedstawieniu 18 marca raportu o przestępstwach seksualnych w Kolonii i na ręce papieża zgłosił gotowość ustąpienia z urzędu. Obecnie Watykan postanowił, że Heße, który od 2015 jest arcybiskupem Hamburga, mimo krytyki pod jego adresem, pozostanie na stanowisku.

CZYTAJ DALEJ

BOŻE OJCZE MIŁOSIERNY...

2021-09-17 21:39

Małgorzata Pabis

    W niedzielę, 19 września w bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach będziemy przeżywać drugą stację miesięcznego przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu „Miłosierdzie nadzieją dla świata”.

    Przygotowania rozpoczęto w sierpniu br. podczas Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Inaugurując tę niezwykłą modlitwę, arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski wyraził życzenie, aby „iskra, która stąd – zgodnie z wolą Pana Jezusa – ma iść na cały świat, sprawiała, że coraz to nowi ludzie, w nowych zakątkach naszego globu będą mogli z coraz większym zaufaniem i z coraz bardziej głęboką wiarą powtarzać: „Jezu, ufam Tobie!”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję