Reklama

Podziękowanie

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej żałobie po odejściu
śp. Adama Banaszkiewicza
Jesteśmy wdzięczni arcybiskupowi seniorowi Stanisławowi Nowakowi za przewodniczenie Liturgii pogrzebowej oraz abp. Wacławowi Depo - metropolicie częstochowskiemu - za modlitwę, słowa pokrzepienia i pasterskie błogosławieństwo. Dziękujemy kapłanom koncelebrującym Mszę św.: ks. inf. Ireneuszowi Skubisiowi, który również wygłosił homilię, ks. inf. Marianowi Mikołajczykowi, a także ks. Kazimierzowi Zalewskiemu - proboszczowi parafii Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Częstochowie, o. Włodzimierzowi Zatorskiemu - benedyktynowi z Tyńca, o. Janowi Pachowi - paulinowi z Jasnej Góry, ks. dr. Dariuszowi Nowakowi - dyrektorowi Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej „Święta Puszcza”, asystentowi Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Archidiecezji Częstochowskiej, ks. dr. Tomaszowi Knopowi - kapelanowi Hospicjum przy ul. Krakowskiej w Częstochowie, ks. Romanowi Ratajowi, o. dr. Marcinowi Olejnikowi - franciszkaninowi z Częstochowy, ks. Mariuszowi Frukaczowi z Redakcji „Niedzieli”. Wszystkim kapłanom dziękujemy za modlitwę i duchowe wsparcie.
Jesteśmy wdzięczni lekarzom opiekującym się przez 7 lat ciężko chorującym Adamem Banaszkiewiczem. Serdecznym podziękowaniem obejmujemy: zespół lekarzy i pielęgniarek w Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach; zespół lekarzy i pielęgniarek z Oddziału Hematologii i Transplantacji Szpiku Szpitala Klinicznego w Katowicach, szczególnie prof. dr hab. Sławomirę Kyrcz-Krzemień, dr hab. n. med. Małgorzatę Krawczyk-Kuliś, dr n. med. Małgorzatę Koperę; dr. hab. n. med. Włodzimierza Mazura ze Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie; jesteśmy bardzo wdzięczni za stałą i troskliwą opiekę sprawowaną przez dr. n. med. Włodzimierza Mierzwę - ordynatora Oddziału Chorób Płuc w Szpitalu Wojewódzkim w Częstochowie; wiele zawdzięczmy również dr n. med. Wandzie Terleckiej oraz dr. Kazimierzowi Pankiewiczowi.
Dziękujemy wszystkim obecnym na uroczystościach pogrzebowych w kościele oraz na cmentarzu: Przedstawicielom władz państwowych i samorządowych, Parlamentarzystom, Współpracownikom z Politechniki Częstochowskiej, Kolegom i Koleżankom ze studiów na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Kolegom i Koleżankom z Duszpasterstwa Akademickiego w Częstochowie, Członkom Klubu Inteligencji Katolickiej w Częstochowie, Członkom Chóru Parafii Matki Bożej Zwycięskiej, Przedstawicielom ruchów i stowarzyszeń archidiecezji częstochowskiej.
Jesteśmy wdzięczni Redakcji „Niedzieli” z ks. inf. Ireneuszem Skubisiem, która wspierała nas w czasie choroby i przygotowań do pogrzebu, a nawet wydała specjalny dodatek poświęcony śp. Adamowi Banaszkiewiczowi; w tę pracę włączyła się również s. Irena Makowicz USJK, a Drukarnia Donnelley w Krakowie wykonała druk w trybie przyspieszonym. Bóg zapłać.
Dziękujemy całej naszej Rodzinie, a także Przyjaciołom, Znajomym, Sąsiadom za modlitwę i wsparcie. Kochani, Wasza obecność i pamięć były dla nas dużą podporą w tym trudnym czasie.
Z wdzięcznością -
Mariola Banaszkiewicz z Dziećmi oraz Mama i Siostry śp. Adama z Rodzinami

2013-03-18 13:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Film animowany o św. Maksymilianie

2021-09-22 16:47

[ TEMATY ]

św. Maksymilian Kolbe

film animowany

Studio Filmów Rysunkowych

Postacie z filmu rysunkowego.

Postacie z filmu rysunkowego.

Powstaje film animowany o św. Maksymilianie.

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej razem z nowosądeckim Wydawnictwem Promyczek opracowuje film animowany o o. Kolbem pt. „Szalony Maks”.

CZYTAJ DALEJ

Święty od zadań trudnych

Niedziela Ogólnopolska 38/2019, str. 20-21

[ TEMATY ]

O. Pio

Biuro prasowe OFMCap – krka

Ojciec Pio często powtarzał, że „modlitwa jest najlepszą bronią, jaką mamy, kluczem, który otwiera Serce Boga”.

CZYTAJ DALEJ

Posiedzenie Rady Kardynałów

2021-09-22 17:15

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Rada Kardynałów

Vatican News

Wczoraj po południu odbyło się, w formie zdalnej, posiedzenie Rady Kardynałów. Papież Franciszek przedstawił refleksję na temat otwarcia prac najbliższego Synodu o synodalności.

Po zapoznaniu się z dwoma jego wystąpieniami uznanymi za kluczowe dla przemyśleń na następny synod, z 2015 r. z okazji 50. rocznicy ustanowienia Synodu Biskupów oraz skierowanej do wiernych diecezji rzymskiej w ubiegłą sobotę, Papież dał jasno do zrozumienia, że sednem refleksji nie jest jedynie pogłębienie tego czy innego tematu. Celem jest nauka takiego sposobu przeżywania Kościoła, które naznaczone jest na wszystkich poziomach wzajemnym słuchaniem i postawą duszpasterską, zwłaszcza w obliczu pokus klerykalizmu i sztywności. Wystąpienia różnych kardynałów dotyczyły niektórych aspektów, które sprawiają, że synodalność jest szczególnie potrzebna aby przezwyciężyć sekciarstwo i partykularne

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję