Reklama

Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II

Wczoraj nawróciłem się na chrześcijaństwo

Jego matka modliła się pięć razy dziennie. Była muzułmanką. Ojciec nie przejmował się islamem w laicyzującym się Kairze. Gdy Magdi Allam miał 4 lata, został wysłany do szkoły prowadzonej przez zakonnice. Naukę kontynuował w instytucie Don Bosco, prowadzonym przez Salezjanów. Zdobyte wykształcenie pozwoliło mu na rozpoczęcie studiów socjologicznych na rzymskim Uniwersytecie La Sapienza. Bezpośrednio po studiach sprzymierzył się z centrolewicą i zatrudnił się w dzienniku „La Reppublica”. W 2003 r. objął posadę zastępcy redaktora naczelnego „Corriere della Sera”. Wychowany religijnie na muzułmanina przez matkę i od dziecka stykający się ze świadkami chrześcijaństwa, Magdi przez wiele lat podejmował świadomą refleksję nad religią. W 1991 r. odbył pielgrzymkę do Mekki. Zdecydowanie jednak sprzeciwiał się przemocy na tle religijnym. Kiedy potępił zamach terrorystyczny, w którym zginęli Izraelczycy, palestyński Hamas skazał go na śmierć. Magdi postanowił sprawdzić trafność tej decyzji w islamskich źródłach. Wziął do ręki Koran. Już po kilku dniach studiowania nie miał wątpliwości: „Musiałem przyznać, że mają oni absolutnie rację, ponieważ faktycznie Koran pełen jest podżegania do nienawiści, przemocy i umierania w konfrontacji z niemuzułmanami”. Szalę w decyzji o przejściu na chrześcijaństwo przeważył wykład Benedykta XVI w Ratyzbonie w 2006 r. Ten krytykowany przez cały Zachód jako niefortunny i nietolerancyjny. Magdi zbadał dogłębnie sprawę. Okazało się, że Papież miał całkowitą rację, co wyraźnie potwierdzają źródła. Nie kto inny, jak właśnie Benedykt XVI udzielił chrztu Allamowi podczas Wigilii Paschalnej w 2008 r. Do grona wyznających Chrystusa słowami: „ZAPRAWDĘ, TEN CZŁOWIEK BYŁ SYNEM BOŻYM” (por. Mk 15, 38) dołączył jeszcze jeden Rzymianin. Tym razem nie centurion, ale pochodzący z Egiptu publicysta. Po chrzcie zwierzył się na łamach dziennika: „Wczoraj wieczorem nawróciłem się na chrześcijaństwo”.

2013-03-18 13:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę, którą ci daje

2021-09-16 09:12

[ TEMATY ]

ksiądz

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

Hymnem do Ducha Świętego odśpiewanym w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczęły się doroczne rekolekcje dla księży diecezjalnych i zakonnych, którym w dniach 15 – 17 września przewodniczy abp Grzegorz Ryś. Pierwsze rozważanie rekolekcyjne zostało oparte o fragment ewangelii św. Marka (Mk. 1.1-8)

Przyglądając się postaci św. Marka, łódzki pasterz wskazał na trzech uczniów Jezusa, którzy byli mistrzami dla autora Ewangelii. – Trzech uczniów Jezusa Chrystusa: Barnaba, Piotr i Paweł przekazywali Markowi wiarę. Chcę dzisiejszego wieczoru zatrzymać się tylko na tym jak ten przekaz się dokonywał, bo to jest coś, w czym każdy z nas może się odnaleźć, ale potrzebujemy się odnaleźć razem – zauważył arcybiskup.

CZYTAJ DALEJ

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński

2021-09-17 10:16

[ TEMATY ]

święty

Piotrus/pl.wikipedia.org

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński, arcybiskup metropolita warszawski i założyciel Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Urodził się w 1882 r. w Wojutynie na Wołyniu. Wychowany w atmosferze religijnej i patriotycznej. Już jako dziecko czcił gorąco Matkę Bożą. Skończył studia w Moskie i Paryżu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję