Reklama

Zdrowie

Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny zbulwersowane odwołaniem prof. Chazana

Jesteśmy zbulwersowani decyzją odwołania ze stanowiska dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny prof. Bogdana Chazana - napisali w przesłanym KAI oświadczeniu członkowie Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Jest to komentarz do dzisiejszej decyzji prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz o rozwiązaniu umowy o pracę ze znanym ginekologiem za to, że nie wykonał dopuszczalnej prawnie aborcji u pacjentki, której nienarodzone dziecko miało ciężkie wady.

[ TEMATY ]

prof. Chazan

Archiwum Niedzieli

Poniżej tekst oświadczenia:

Oświadczenie ws. odwołania prof. B. Chazana ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny w Warszawie

Reklama

Jako Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny jesteśmy zbulwersowani decyzją odwołania ze stanowiska dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny prof. Bogdana Chazana w kontekście odmowy wykonania aborcji ze względu na konflikt sumienia, przez prezydent Warszawy panią Hannę Gronkiewicz – Waltz.

Prof. B. Chazan jest wieloletnim, zasłużonym dla szpitala dyrektorem. Placówkę objął w roku 2004. W czasie pełnienia przez niego tej funkcji szpital zyskał miano przyjaznego rodzinie, został dostosowany do europejskich standardów szpitalnictwa specjalistycznego, uzyskiwał najwyższe dotacje Unii Europejskiej w województwie mazowieckim, rocznie odbierał 4,5 tysiąca porodów przy dwa razy mniejszej ilości zgonów okołoporodowych niż średnia w Polsce. Posiada wiele oddziałów specjalistycznych.

Powyższa decyzja pani prezydent Hanny Gronkiewicz - Waltz jest wyrazem złamania zasady wolności sumienia i prześladowaniem praw ludzi wierzących do wyznawania swojego systemu wartości. Uważamy ją za wyraz dyskryminacji katolików w Polsce. Stanowczo przeciw temu protestujemy i podejmiemy stosowne kroki przeciw takiemu działaniu.

Reklama

Jako Centrum Życia i Rodziny zrobimy wszystko by osoba o takich standardach cywilizacyjnych i kulturowych, po raz kolejny, nie objęła urzędu prezydenta m. st. Warszawy. Pani Hanna Gronkiewicz - Waltz jest osobą działającą wbrew interesom mieszkańców Warszawy i Polski, a jednocześnie należącą do obecnie rządzącej partii - Platformy Obywatelskiej - wielokrotnie skompromitowanej działaniami przeciwko życiu i rodzinie.

Będziemy domagać się przywrócenia na stanowisko dyrektora szpitala prof. Bogdana Chazana.

Zachęcamy do poparcia osoby profesora podpisując petycje na stronie: www.stopszykanom.pl

Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny

Warszawa, dn. 9 lipca 2014 r.

2014-07-09 16:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prof. Chazan w KUL: prawo nie może być ponad etyką

[ TEMATY ]

KUL

prof. Chazan

ARTUR STELMASIAK

- Prawo nie może być ponad etyką. Jestem przekonany, że wkrótce opadnie bielmo z naszych oczu i przestaniemy się godzić na to, za co wszyscy jesteśmy odpowiedzialni. Wszyscy kiedyś znajdziemy się w innym świecie. Co wtedy powiemy niewinnym, których pozwoliliśmy zabijać, zanim będzie im dane zobaczyć słońce lub twarz matki? - powiedział prof. Chazan podczas konferencji organizowanej w KUL. Instytut im. ks. Franciszka Blachnickiego we współpracy ze środowiskiem naukowym Lublina, Warszawy i Kielc zorganizował 22 listopada sympozjum naukowe, poświęcone społecznemu zaangażowaniu i myśli społecznej ks. Franciszka Blachnickiego.

- Poznając lepiej idee społeczne ks. Franciszka Blachnickiego, będziemy szukać odpowiedzi na pytania, jak powinno w ich świetle wyglądać społeczne zaangażowanie współczesnych chrześcijan. W jaki sposób powinniśmy sprzeciwiać się niesprawiedliwości w życiu społecznym? Co możemy zrobić, gdy prawo staje w konflikcie z sumieniem? Stawiając pytania, dyskutując w duchu szacunku dla adwersarzy, ucząc się przekonywać, a może nawet toczyć ostre spory, w duchu miłości bliźniego, chcemy szukać prawdy - mówili organizatorzy.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: już dziś XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

2021-09-24 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

czuwanie

Odnowa w Duchu Świętym

Karol Porwich/Niedziela

Już w sobotę na Jasnej Górze odbędzie się 25. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. To jedno z największych jasnogórskich spotkań modlitewnych miało odbyć się tradycyjnie w maju, ale ze względu na pandemię zostało przeniesione. To czas umocnienia, budowania jedności i ewangelizacji. Całodzienne czuwanie rozpocznie się o godz. 9.30 na placu przed Szczytem.

Odnowa w Duchu Świętym, zwana odnową charyzmatyczną, jest jednym z najprężniej działających i najliczniejszych ruchów w Kościele katolickim, obecnym dziś w większości krajów na świecie. Duchowość ruchu charyzmatycznego koncentruje się na doświadczaniu w życiu działania Ducha Świętego, dzieleniu się Jego darami, uwielbianiu Boga i służeniu Kościołowi. Bardzo ważne jest budowanie i przeżywanie wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Zakończenie pierwszej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej

2021-09-25 16:23

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Jak dobrze, że Pan Bóg swoje Słowo zapisuje w takich chropowatych ludziach jak my, w takich niedoskonałych ludziach jak my, w takich niedoskonałych wspólnotach jak my! Pewnie każdy z nas chciałby inaczej, chciałby być lepszym materiałem do tego zapisu, pewnie marzyłby się nam lepszy Kościół, lepsza wspólnota miedzy nami, żeby lepiej wyrażała Słowo Boże, ale Pan Bóg ma dość pokory, by zapisywać swoje Słowo w nas, w takich, jakimi jesteśmy! - mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję