Reklama

Niedziela Częstochowska

Pieśni pasyjne w jazzowych interpretacjach

Wieloletnia tradycja organizowania koncertów pasyjnych przez Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie w tym roku przybrała nieco inną formę.

[ TEMATY ]

koncert pasyjny

Miedźno

GOK

Foto Kasztelan

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Melomani zamiast do kościoła parafialnego zostali zaproszeni do sali muzycznej GOK-u, gdzie byli świadkami niecodziennej syntezy. Rzadko spotykane połączenie tradycyjnych polskich pieśni pasyjnych oraz jazzu okazało się bardzo udanym eksperymentem muzycznym, który udowodnił uniwersalizm śpiewów wielkopostnych.

Foto Kasztelan

Wybitni instrumentaliści – Sebastian Janik (saksofon) oraz Michał Rorat (instrumenty klawiszowe), biorąc na warsztat tradycyjne tematy, zelektryzowali publiczność i pozwolili doświadczyć sacrum w nieco inny niż zazwyczaj, choć w dalszym ciągu godny najgłębszych tajemnic wiary, sposób.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-03-22 14:07

Oceń: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co znaczy, że Bóg jest „Ojcem”?

2025-03-13 20:55

[ TEMATY ]

Bóg

Wielki Post

Katechizm Wielkopostny

Adobe.Stock

Wielki Post to czas modlitwy, postu i jałmużny. To wiemy, prawda? Jednak te 40 dni to również czas duchowej przemiany, pogłębienia swojej wiary, a może nawet… powrotu do jej podstaw? Dziś pytanie - co znaczy, że Bóg jest „Ojcem”?

Czy wiesz, co wyznajesz? Czy wiesz, w co wierzysz? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Jeśli nie, zostań z nami. Jeśli tak, tym bardziej zachęcamy do tego duchowego powrotu do podstaw z portalem niedziela.pl. Przewodnikiem będzie nam Youcat – katechizm Kościoła katolickiego.
CZYTAJ DALEJ

Watykan/ Biuletyn medyczny: dalsza, stopniowa poprawa stanu papieża

2025-03-15 19:18

[ TEMATY ]

papież Franciszek

klinika Gemelli

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Stan papieża Franciszka, przebywającego od ponad miesiąca w szpitalu, dalej stopniowo poprawia się - poinformowano w sobotę w biuletynie medycznym. Zaznaczono w nim, że papież nadal potrzebuje leczenia w warunkach szpitalnych.

W wydanym w Watykanie biuletynie napisano: "Stan kliniczny Ojca Świętego pozostał stabilny, co potwierdza postęp zanotowany w ostatnim tygodniu".
CZYTAJ DALEJ

Marcowy zjazd Szkoły Liturgii Archidiecezji Łódzkiej

2025-03-16 08:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Zakończył się marcowy zjazd słuchaczy Szkoły Liturgii Archidiecezji Łódzkiej. Wyjątkowość tego zjazdu łączyła wykłady - teorię z praktyką liturgiczną związaną z sakramentem pokuty i pojednania.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję